Rodzaje pieluszek wielorazowych

Jeśli podjęliście decyzję o wypróbowaniu pieluszek wielorazowych, na pewno chcielibyście wiedzieć, jakie są dostępne opcje. Zadbamy o to, żebyście nie czuli się nadmiarem informacji i w prosty sposób pokażemy różne możliwości.

czytaj całość »
O tetrze słów kilka...

Tetra… Przez wielu nazywana królową w świecie pieluszek wielorazowych. Nic dziwnego! To chyba jedyny element współczesnej wyprawki znany naszym mamom i babciom. Nie dziwi więc, że tetra, mimo pojawienia się na rynku wielu łatwiejszych w obsłudze rozwiązań, niezmiennie ma swoich zwolenników. W pełni to rozumiem – tetra to naprawdę bardzo uniwersalny produkt, stwarzający wiele możliwości wykorzystania. Przyjrzyjmy się zatem, na jakie parametry zwrócić uwagę przy jej wyborze.

 

czytaj całość »
Zrozumieć fizjologię maluszka - czyli jak znaleźć złoty środek między częstotliwością przewijania a chłonnością pieluszki

Rynek pieluszkowy w Polsce jest niezwykle rozbudowany. Mamy do dyspozycji mnogość systemów, producenci korzystają z wielu różnych materiałów chłonnych, a pieluszki szyte są w coraz szerszej gamie rozmiarów. Taka obfitość rozwiązań stwarza możliwość lepszego dopasowania pieluszek do aktualnych potrzeb dziecka. Ma też jednak drugie oblicze: rodzice, którzy chcą rozpocząć pieluchowanie wielorazowe, często czują się przytłoczeni nadmiarem dostępnych opcji. Dużą konsternację wzbudza na przykład problem doboru odpowiedniej chłonności. Przyjrzyjmy się, jak parametr ten kształtuje się w ciągu pierwszych miesięcy życia dziecka.

 

czytaj całość »
Pieluszkowy słowniczek

Niech rzuci kamieniem ten, kto przy pierwszym zetknięciu z pieluszkami wielorazowymi nie dostał zawrotów głowy od nadmiaru trudnych, niezrozumiałych dla laika pojęć… Dziś wychodzimy naprzeciw wszystkim początkującym rodzicom. W telegraficznym skrócie przedstawiamy słownictwo, które z pewnością będzie pomocne w swobodnym poruszaniu się po wieloświecie.

 

czytaj całość »
Pieluszki AIO
W pieluszkach All-In-One w Lulli macie do wyboru aż 3 różne materiały od pupy oraz zapięcie jedno lub dwurzędowe. Dzięki temu możecie jak najlepiej dopasować pieluszkę do potrzeb Waszego malucha.
 
 
 
 
czytaj całość »
Jedziemy na wycieczkę, bierzemy wielo w teczkę. O wielopieluchowaniu poza domem słów kilka.

Zaobserwowałam, że w wielu rodzinach rezygnacja z pieluszek jednorazowych przebiega w kilku etapach. Najpierw decydujemy się na wielopieluchowanie w ciągu dnia. Potem zaopatrujemy się w chłonne zestawy, by komfortowo przetrwać nocki. A co z wyjściami poza dom? Spokojnie, to też jest do ogarnięcia. Potrzebne nam będą odpowiednie przygotowanie i odrobina odwagi, żeby się przełamać. Bo pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl